Zeliha Eliaçık Yazıları Zeliha Eliaçık Kimdir

zeliha eliaçık kimdir

Eliaçık soyismi belki bu örnekler kategorisinde değil ama Eliaçık soyisimli pek de muteber olmayan biri var gibi gibi.
Kime göre muteber o konu tartışılır. Ama öyleyken öyle.
Hanfendinin o malum Eliaçık soyisimli vatandaş ile akrabalığı bulunmamaktadır.
Yazılarını zelihaeliacik.com dan takip edebilirsiniz. Blogu tavsiye edilenlerimiz de var.
Ama blog tasarım olarak hoş olmamış. Ve çok basit olmuş. Muhtemelen olaya çok hakim olmayan biri tarafından yapıldı. WordPresste daha güzel temalar mevcut.
Zeliha Eliaçık kimdir. Timeturkte şöyle diyor:

Zeliha Eliaçık kimdir?
Zeliha Eliaçıkİlk, orta ve lise eğitimini Türkiye’de tamamladıktan sonra Almanya’da yabancı öğrenciler için üniversiteye hazırlık okulu “Studienkolleg”ten dönem birincisi olarak mezun oldu.

Almanya’nın Ruhr Bochum Üniversitesi Oryantalistik ve Siyaset Bilimi bölümlerini (çift ana dal) bitiren Zeliha Eliaçık “İsrail Devletinin Kuruluşundan Günümüze Yemen Yahudilerinin Sosyal ve Hukuki Statüleri” isimli saha çalışmasıyla aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı.
Alman Akademik Değişim Servisi’nin (DAAD) burs ve teşvikleriyle Suriye, Yemen ve Ürdün’de beş yıl sürey ile alan çalışmaları ve akademik görevlerde bulundu. Son olarak Alman-Ürdün Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve kültür işleri sorumlusu olarak çalıştı.

SETA İstanbul Avrupa Araştırmaları Direktörlüğü’nde göreve başlayan Eliaçık ağırlıklı olarak Şarkiyat (Oryantalistik), Müslüman ve Avrupa toplumlarında azınlıklar, Almanya’nın dış politikası ve İslam siyaseti alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

Cevap Yazmak İçin TIKLAYINIZ