Yeoşua Kitap Gözlem Kitap

Twitterde Türkiye yahudileri ve Türk Yahudi cemaati ile ilgili aramalar yaparken Şalom gazetesi, şalom dergisi ve Gözlem Kitapa ulaştım.
Gözlem kitap Türkiye’de bulunan yahudilerin kitap ihtiyacını karşılayan, onları tarihlerinden, milli değerlerinden kopmamasını temin etmeye çalışan bir yayınevi.
Yaptığım araştırmalarda bu siteye en çok Yeoşua Kitabını arayanlar ulaşmışlar. Bu nedenle başlığa Yeoşua kitap yazmayı uygun buldum.
Gözlem kitabı incelerken en çok satanlar arasında olduğunu tahmin ettiğim kitabı gördüm. Kitabın adı Pi.
Şuan çok popüler olan Pi diziside aynı yazarın Fi adlı kitabından uyarlanmış.
Yani Pi dizisi hangi kitaptan uyarlanmış derseniz kitabın adı Pi, Pi dizisinin uyarlandığı kitabın yazarı da Azra Kohen. Soyisminden zaten anlaşıldığı üzere…
Yine Gözlem gazetecilik Gözlem kitapta en çok dikkatimi çeken aramalar: yurdakul sophie, iyi bir hikaye asıl bittiğinde başlar.
Gözlem Kitabı incelerken aklıma bazı sorular geldi. Bizimde Türk topluluklarının yaşadığı yerlerde onları organize edecek, onlara milli ve manevi değerlerini sürekli hatırlatacak kitapevlerimiz, gazetelerimiz, dergilerimiz vs… var mı?
Örneğin Avustralya Türk toplumuna dönük faaliyetlerimiz neler?
Veya Japonya da yaşayan Türklerle ne derece ilgilenebiliyoruz gibi soruları düşündüm.
Muhtemelen birçok Avrupa ülkesinde sayısal çoğunluk nedeniyle faaliyetlerimiz vardır ama az sayıda olduğumuz yerlerde durum nedir merak ettim. Çünkü bence en değerli kaynak insan kaynağıdır. İnşallah ülkemiz bu kaynağı güzel kullanabiliyordur.

türk musevileri dernek

Cevap Yazmak İçin TIKLAYINIZ