Ücretsiz Anahtar Kelime Bulma Siteleri

Ubersuggest (www. ubersuggest.io)

Ubersuggest ücretsiz anahtar kelime araştırma araçları arasında en iyilerden birisidir. Kullanımı oldukça kolaydır ve kullandıktan sonra elde ettiğiniz bilgiler fazlasıyla kullanışlıdır. Yapmak istediğiniz arama sorgusunu girdikten sonra anahtar kelime araştırmanızı gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

kelime araçları 2017
Google Anahtar Kelime Aracı ( https:// adwords.google.com.tr/keywordplanner )

Bu araçtan bahsetmesem sanırım olmazdı. Google üyeliğiniz sayesinde ücretsiz bir biçimde erişebildiğiniz anahtar kelime aracı aslında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeydedir. Sadece verileri anlama ve benzer anahtar kelimeleri bulma konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Alexa ( http://www. alexa.com/ )

Alexa sanırım daha önce ismini duymuş olduğunuz bir markadır. Alexa’ya sitenizi kaydederek hem yerel hem de global anlamda kendi ilgi alanınızda ne durumda olduğunuzu görebilirsiniz. Alexa her ne kadar istatistiksel veriler elde etmenizi sağlayan bir araç olsa bile anahtar kelime bulma aracı olarak da kullanılabilir.

Google Arama Konsolu ( www. google.com/webmasters )

Google’ın site yöneticisi araçları size anahtar kelimeler konusunda bilgi verebilir. Genellikle sitenize gelen ziyaretçilerin kullandığı anahtar kelimeleri size sunan bu araç sayesinde ne tür anahtar kelimeler üzerine yoğunlaşmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

timurdemir.com.tr/ucretsiz-anahtar-kelime-araclari/

Cevap Yazmak İçin TIKLAYINIZ