Uçan Araba İcat Edildi mi?

el Aviv merkezli Urban Aeronautics’in bir yan kuruluşu olan Metro Skyway, 2022 yılına kadar, dört kişinin, hidrojen yakıtlı “uçan arabalar” ın uçmayı beklediğini söyledi.

Araç önce jet yakıtı kullanacak, ancak daha sonra teknoloji ticari olarak uygun olduğunda sıvı sıvı hidrojene dönüşecektir. VTOL olarak bilinen dikey kalkış ve iniş aracına CityHawk adı verilir ve Urban Aeroutics tarafından patentli bir iç rotor sistemi vardır.

Urban Aeronautics Başkan Yardımcısı Janina Frankel-Yoeli, “Hidrojen kullanmanın tek yolu çarpışmaya dirençli yakıt depoları kullanmak” dedi, “Şu an için bir sürü hidrojen taşıtı var ve hidrojen yakıtının neden birkaç nedeni var” Jet yakıta göre daha güvenlidir “.uçan araba var mı

Bunun başarısız bir proje olduğunu düşünüyorsanız, Urban Aeronautics’in bu konuyu on yıldan fazla düşünmekte olduğunu unutmayın. İsrail’in kuzeyindeki tek tonlu insansız karabataktan deneme sürümleri sürüyor.

Karabuk, İsrail silahlı kuvvetleri için tasarlandı. Uçuş testinde bakılacak bir şey yok, ancak şunu söyleyelim ki Karabuk, yere bir iş üzerinde yoğunlaştı ve otomatik olarak ona doğru iniyor. AirMule isminin 2004 yılında İsrail’deki ilk testinden bu yana karabatak çok uzun zamandır gittiğini itiraf etmek zorundayım.

Metro Skyways, CityHawk’un Karabatakadan daha basit bir tasarıma sahip olacağını ve silahlı kuvvetlere ait ekipman yerine yolcu taşıyacağını söyledi. Karabatak, binalarda ve elektrik kablolarında yol alabildiğini, maksimum 185 km / s hızla yol alabildiğini, bir saat boyunca havada kalabileceğini ve 500 kg’lık ağırlığı taşımasını söyledi. Şirket karabatakların otomatik özelliklerinden bazılarını alıp CityHawk’a entegre etmeyi umuyor.

Ancak bu şeyin uçmasına izin verilecek mi? Metro Skyways, uçan taksi konseptinin ABD ve Avrupa uçuş güvenliği standartlarıyla tam uyumlu olduğuna inanıyor ancak bu düzenleyici kurumlar henüz bu VTOL projesini tartışmaya başlamadı ve güvenliği düzenleyen standartları sağlamadı.

Uzmanlar VTOL teknolojisinin harika bir iş çıkardığını kabul ediyorlar. Airbus “Vahana” uçan araba tasarımı üzerinde çalışıyor ve son birkaç haftadır Washington, DC’de büyük bir “kentsel hava hareketliliği” konferansı düzenledi. Önümüzdeki haftalarda Uber, Dallas’taki bazı uzmanları görüşecek ve dünyanın ilk isteğe bağlı hava şebekesi sistemini kurma olanağını görüşecek.

Görüyorsun ki pencerede uçan araba yok. Henüz bir prototip bile görmedik. Gürültü seviyesi, pil ömrü ve hava trafiği kısıtlamaları gibi birçok zorluk, Uber’ın uçup gittiklerinde gökyüzünde uçtuğunu görmeden tasarımcıların yolunu tutuyor.

Cevap Yazmak İçin TIKLAYINIZ