İtemlere Artı Basma

elixir Silkroad Artı (+) Basma Hilesi indir
Upgade işlemlerine başlamadan önce elinizde upgrade etmek istediğiniz item türüne göre elixir bulunması gerekmektedir. Elixir türleri şunlardır :
Intensify Elixir (Weapon) Silahları upgrade etmek için kullanılır.
Intensify Elixir (Protector) Giysilerin upgrade işlemleri için kullanılır.
Intensify Elixir (Accessory) Yüzük, küpe ve kolyelerin ugrade işlemleri için kullanılır.
Intensify Elixir (Shield) Kalkan upgradeleri için kullanılan elixirdir.
powder Silkroad Artı (+) Basma Hilesi indir
Upgrade işleminin başarılı olma ihtimalini artırmak için upgrade işlemine geçmeden önce Lucky Powder ismindeki başarı arttırıcı itemden de almanız faydalı olacaktır. Bu Powder’leri takı satan NPC lerde bulabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken husus alacağınız Lucky Powder’in elinizdeki itemle aynı Degree değerine sahip olması gerektiğidir. Yani elinizdeki item 4 Degree bir itemse alacağınız Lucky Powder’de 4 Degree olmalıdır. Item’inizin üzerinde hangi Degree değerine sahip olduğu yazmaktadır.
up1hm7 Silkroad Artı (+) Basma Hilesi indir
Upgrade işlemlerine başlamak için Inventory’mizde Upgrade edilmek istenilen Item + ilgili Elixir + uygun Degree’de Lucky Powder olduğunu doğruladıktan sonra (item üzerinizde giyili durumdaysa bir sonraki adıma geçmeden önce üzerinizden çıkartmanız gerekmektedir.) Actions (A) menüsünü açarak orada bulunan Alchemy seçeneğinin üzerine sağ tıklayarak aktif duruma getiriyoruz veya Skill dizdiğimiz Bar üzerine yerleştirerek ordan aktif hale getiriyoruz. Bu işlemi yaptığımız Alchemy penceresi açılacaktır.
Açılan pencerede üst kısımdan Att.Enhance (Attiribute Enhace) sekmesini tıklıyoruz ve item upgrade penceresine geliyor.
Bu pencere üzerinde en sol bölüme upgrade etmek istediğimiz Item’i onun yanındaki ilk slota Elixir’i, onun yanına da uygun degree de Lucky Powder’i yerleştiriyoruz ve hazır olduğumuz zaman aşağıdaki butona basarak sonuçlarını gözlemliyoruz.
up2lb3 Silkroad Artı (+) Basma Hilesi indir
Bizim örneğimizde 8 Degree 75 Level Garment Başlık kullanılmıştır. Bu nedenle kullandığım Powder de 8 Degree olarak seçilmiştir. Bu işlemi yaparken daha Level 74 %90’da olduğumdan dolayı başlık üzerine Level Kısmı kırmızı olarak gösterilmiştir. Kırmızı ibareler olması item upgrade işlemine direk olarak etki etmemektedir.
Eğer şanslı gününüzdeyseniz upgrade işleminiz tamamlanacak ve item’iniz bir kademe yükselecektir.
up3sx2 Silkroad Artı (+) Basma Hilesi indir
Her başarılı Upgrade sonrasında, itemlerin isimlerinin yanına +1, +2 gibi yükselen rakamlar gelecektir. Eğer silah upgrade işlemi yapıyorsanız +3’l birlikte silah elinize aldığınızda parlamaya başlayacaktır. +5, +7 ve +9 da parlama renk değişiklikleri gösterir.
up4af2 Silkroad Artı (+) Basma Hilesi indir
+1 yaptığımız başlık için tekrar upgrade deniyoruz. Eğer Upgrade esnasında yukarıdaki gibi parlak bir ışık görüyorsanız rahat bir nefes alabilirsiniz çünkü işlem başarılı olmuş manasına gelmektedir. Eğer siyah bir bulut belirirse, bu işlem başarısız olmuş manasına gelir.
up5rn1 Silkroad Artı (+) Basma Hilesi indir
Görüldüğü üzere işlem başarı ile sonuçlanmış ve başlığımız +2 basılmış hale gelmiş durumda. Mümkün olduğu kadar arka arkaya +3’e gitmeye çalışmaz iseniz upgrade işlemlerinizin başarılı olma şansı artacaktır. +2 ye yakmadan basma şansımız ortalama %90 civarıdır fakat +3 için bu bu kadar kolay olmayabiliyor. Şansınıza bir kerede +3 e kadar gelebileceğiniz gibi 15 elixir harcayıp +3 e gelemeyebilirsiniz.
Item’lere + basmanın yanısıra Alchemy Materyalleri kullanırak değişik özellikler (str, int, hp vs.) de eklebilir. Bu tür özelliklerin eklenmesi ile ilgili bilgileri bu bölüm içerisinde bulunan “Elementler Yardımıyla Özellik Eklenmesi” isimli konudan öğrenebilirsiniz.
Mümkün olduğu kadar +2’den sonra 1-2 gün bekleyip +3’e denemeniz daha faydalı olacaktır. Test edilmiş ve onaylanmıştır fakat tabi bu %100 başarılı olacağınız manasına da gelmemektedir.
Upgrade işlemlerinde eğer başarısız olursanız Item’iniz yanabilir veya bütün +’ları 0’lanarak +0’a düşebilir.
Genellikle itemlerin başarısız upgrade olmaları sonucunda;
+4’e kadar olan itemler sadece +0’a düşerler.
+4 ve üzeri + seviyesine bağlı silahlar, +0’a düşebilir, yokolabilir veya özellik kaybedebilirler.
Bu nedenle +4’ten sonra upgrade işlemlerine devam etmeyi planlıyorsanız Astral, Immortal ve Steady gibi extra özellikleri itemlere eklememiz gerekmektedir.

27 Eylül 2010 tarihinde, admin tarafından eklendi.
  • Yorum Bırak
  • Yorumları Oku
  • Facebook ile Yorum Yap