Ocak Ayında Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak

Ocak Ayında Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak
2019 ocak emekli maaşı kaç para
Memleketimizin en güzide kitlesi olan emeklilerimizin çoook rahat bir hayat sürmesi için elimizden geleni ardımıza koymayan ülkelerden biriyiz.
Onları çok seviyoruz.
Tabi ki de sevdiğimiz için bize kızmayacaklarını bildiğimizden fazla para vermiyoruz.

Emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek? İşte en düşük emekli maaşı
Temmuz ayında alınan zam ve bayram ikramiyeleri emeklinin yüzünü güldürmüştü. Emeklililer şimdi de Ocak ayı zammını merakla bekliyorlar. Enflasyon oranına göre belirlenecek olan emekli zamlı maaşı hesaplamaları şimdiden yapılmaya başladı. Enflasyon tahminlerinin yükselmesi ile emekli maaş zamları daha fazla olacak. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Emekli maaşına ne kadar zaman gelecek? İşte emeklilerin merakla beklediği o sorunun yanıtı.
Emeklinin yüzü gülecek! Zam oranı belli oluyor
Temmuz ayı zammı, ikramiyeler derken emekliler gözünü Ocak ayı zammına çevirdi. Enflasyon tahminlerinin artması ile emeklinin zam beklentisi de arttı. Peki en düşük emekli zammı ne kadar olacak?

Emekli maaşına zam ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Emekliye yapılacak Ocak zammı ile ilgili detaylar netleşmeye başlarken milyonlarca emekli de Ocak’ta yapılacak zam miktarının detaylarını merak ediyor ve araştırıyor. Her dönem yılın ilk ve ikinci yarısındaki enflasyon detayları göz önüne alınarak yapılan emekli zamları için enflasyon detayları da belli olmaya başladı. 2018 yılı Merkez Bankası’nın beklenti anketine göre, enflasyon tahminleri yüzde 19.61 olarak tahmin ediliyor.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Merkez Bankası’nın enflasyon tahminine göre 2018 yılı toplamında 19.61 olarak öngörüldü. Bu duruma göre 2018 yılının ikinci yarısındaki enflasyon tahmini ise 9.56 olarak gerçekleşecek. Peki bu durumda SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları ne kadar olacak? Ne kadar zam alacak?

Ocak zammının enflasyon tahmininin 9.56 olarak belirtilmesine rağmen bu oranların değişkenlik göstermesi nedeniyle kesin rakamlar 3 Ocak’ta belli olacak. Ancak tahmini rakamlar göre ufak ufak ayrıntılar belli olmaya başladı.

Eğer beklenti anketinin tahminleri gerçekleşirse SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşında 97.74 lira ile 467.96 lira arasında artış yaşanacak.Şu anda en düşük emekli aylığı bin 21 lira 39 kuruş seviyesinde bulunmakta. Bu maaş yüzde 9.56 oranındaki zamla bin 119 lira 3 kuruşa yükselecek.

En yüksek SSK ve Bağ-Kur emeklisi aylığı ise 4 bin 892 lira 19 lira seviyesinde. Zam oranı eğer yüzde 9.56 olursa, bu maaş 5 bin 359 lira 88 kuruşa çıkacak.

.

.

Cevap Yazmak İçin TIKLAYINIZ