Mehmet Lütfi Arslan Kimdir

Mehmet Lütfi Arslan Kimdir?
Mehmet Lütfi Arslan nerelidir?
Mehmet Lütfi Arslan kaç yaşındadır?
Genç dergisi yazarı Mehmet Lütfi Arslan kimdir, yaşı kaçtır, ne iş yapar, ne okumuştur, ne yazmıştır, Mehmet Lütfi Arslan’ın ilgi alanları nedir, Mehmet Lütfi Arslan yurt dışında yaşamış mıdır? Genç dergisinde kaç yıldır çalışmaktadır, genç dergisinde ne yazar, nelere değinir, Lütfi Arslanın sohbetleri var mıdır, neler anlatır, derdi nedir, kimdir bu Mehmet Lütfi Arslan, hangi cemaate hangi tarikate mensuptur Hepsi bizde.


972 yılında Vezirköprü’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Merzifon’da tamamladı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’de Human Resources Management and Development dalından yüksek lisans ve İktisat Tarihi kürsüsünden doktora derecesi aldı. 2000-2002 yılları arasında ABD’de bulundu ve Georgetown Üniversitesi Communication, Culture and Technoloy bölümünde yüksek lisans yaptı. Özel sektörde medya ve insan kaynakları alanında 15 sene kadar çalıştıktan sonra 2011 senesinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim Organizasyon Kürsüsü’ne yardımcı doçent olarak atandı, 2015 senesinde yönetim-strateji dalında doçent unvanı aldı. 2014 senesinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Genel Sekreterliği’ne vekâleten atanan Arslan halen bu görevine devam ediyor. Arslan’ın İnsan Kaynakları Yönetimi, işletme yönetimi, itibar, müzakere ve mülakat konularında yayınlanmış bilimsel eserleri bulunmaktadır.
Öğrencilik yıllarından bu yana özellikle gençlere yönelik sivil toplum çalışmalarında bulunan Arslan 2006 yılında yayın hayatına başlayan GENÇ Dergisi’nin kuruculuğunu yapmış, akademisyenliğe geçişine kadar beş sene bu derginin genel yayın yönetmenliğini yürütmüştür. Yine, 2008 senesinde kurulan Uluslararası GENÇ Derneği’nin kurucu başkanı olmuş, bu dernek çatısı altında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Dairesi Başkanlığı, Türkiye İşbirliği Kalkınma Ajansı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Dernekler Dairesi Başkanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı ve yerel yönetimlerle gençlerin hareketliliği, kariyer hedefleri, dezavantajlı gruplar ve sosyal medyaya ilişkin birçok projenin oluşturulması ve yürütülmesinde görev almıştır. İngilizce ve Arapça bilen Arslan evli ve üç çocuk babasıdır.

mehmet lütfi arslan genç dergi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir