Koltuk Altı Kokusunu Nasıl Engellerim

Vücutlarımız, kendi ısısını korumak, su ve tuz dengesini korumak, bazı atıklar atmak için nadiren bu terleme faaliyetini yerine getirirler. Hafif bir rüzgar veya deodorant tipi tedbirler bile su gibi olmanızı, pislik gibi kokuyor bizi korur.Bahar gerçekten güzel … Terlemek için değil.Hele hele sen hiperhidrosiz muzdarip!

koltuk altı terlemesini geçiren ilaç
Terleme bozukluğu şeklinde Türkçeye geçirebildiğimiz bu rahatsızlık, kişinin normalden daha fazla terlemesi, aşırı ıslaklığı yaşamasına neden oluyor …

Bu hastalığın yanı sıra, utanç, öfke, sinirlilik, korku ve ne yazık ki menopoz gibi duygusal etkiler aşırı terleme yaratabilir.

Her şeyden önce, kontrol altında tutmanın doğal yolları var!

Her şeyden önce çok sıcak ve baharatlı yiyecek, alkol, sodan, sarımsak ve kafe ile şımartacaksınız! Bunlar terlemeyi tetikler.

Magnezyum ve B vitaminleri arkadaşlarınız!

Günde 6-8 bardak su tüketmeniz gerekir. Bol su vücudunuzun sağlığı için değil aynı zamanda terinizin kötü kokması için de kullanılır.

Aşırı terlemeler için başka önlemlerimiz var;

Çay ve bol çay göreceğinizi düşünmeyin! Bir işlem için yapmanız gerekenler: Ayaklarınızdan önce ellerinizi ve ayakları elinizde tutarak terlemenizi azaltabilirsiniz.

Başka bir prosedür koltuk altlarını düzenli olarak elma dolaşıkları veya karbonatlar ile yıkamaktır.

Koltukaltılarınız başka bir önlemdir;

Sabah uyandıysanız, aşırı miktardaki terlemelerinizden kurtulmanın başka bir yolu olan koltukaltlarınızı limon suyu veya şapla ovuşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir