Eve Sürekli Erkek Misafir Getirmek Boşanma Sebebi

misafir getirmek boşanma nedeni mi
Yargıtay’ın kararına göre, N.A. adlı kadın, iki yıl önce erkek arkadaşlarını sürekli olarak bir akşam yemeğine davet ettiği ve şiddet gördüğünden dolayı boşanma davası açtı. Gerze Asliye Mahkemesi başvuranı savundu ve çift, boşanma kararı aldı.
Her iki taraf da temyiz etti
Davacının kusur tespiti, iddiaların reddi, nafaka ve nafaka miktarı ile ilgili olarak; Davalı erkek bütün kararı temyiz etti. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi temyizi reddetti ve kararı oybirliğiyle onayladı.
Eşi ve boşanma hakkında önceden bilgisi olmayan ve tazminat gerekçesiyle tek bir erkek sakini çağrısı yapan Yargıtay’ın yeni kararı:
“Karısı istemese de …”
“Dosyadaki kanıtlar, kanuni nedenlere dayanan kanıtlar ve özellikle de mahkemede davalı adama bir kusur olarak iftira davası, tanık ifadeleri soyut, erkeğe yerleştirilen yatak odasının sırlarını ve diğerlerini anlatıyor Ortak çocuğa fiziksel şiddet vakaları, başvuranın ve mahkemenin davasına dayandırılmamıştır; ayrıca, “erkeğin kusurlu davranışına ek olarak, eşinin isteğine rağmen, erkek arkadaşları evi davet etmiştir” ve eşi daha fazladır. bir fiziksel şiddet, itirazın reddine itirazın tespitine ve usulüne uygun olarak hükmün hükmüne uygun olarak … ”

.

Cevap Yazmak İçin TIKLAYINIZ