Barış Yarkadaş Adalet Kitabı Kaç Para?

CHP istanbul Millet Vekili Barış Yarkadaş Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet” yürüyüşünün 11. gününde Kemal kılıçdaroğlu’na bir kitap hediye etti.
Yürüyüşün 9. gününde biten bu kitap, yazarı sevenlerin hayretini coşturduğu gibi sevmeyenlerin de “oha” diye tepki vermesine sebep oldu.
Akşam gazetesinde haber şu şekilde :
CHP’li Kartal Belediyesi’nin, partinin İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın sahibi olduğu Yarkadaş Yayıncılık’ı halkın parasıyla beslediği ortaya çıktı. Belediyenin, Yarkadaş Yayıncılık’tan, Sabiha Gökçen’in manevi oğlu olan Eriş Ülger’in yazdığı “Atatürk’ün Cumhuriyeti” isimli setten 100 adet satın alarak 35 bin 400 TL ödediği belirlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşünün 9. gününde 288 sayfalık bir kitap hazırlayarak tartışmaların odağı haline gelen İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın ballı pazarlığı ortaya çıktı. CHP’li Kartal Belediyesi’nin Yarkadaş’a ait Yarkadaş Yayıncılık’tan bir kitap seti aldığı karşılığında da 35 bin TL ödeme yapıldığı tespit edildi.
Kitabı okumadığımız için ( muhtemelen inanılmaz şeyler kaçırıyorum.) kitabın içeriğine dair değerlendirmelerde bulunamıyorum. İçine dair değerlendirmeler de bulunamıyorum ama dışına dair bir kaç şey söylemek istiyorum.
9 günde bir kitap meydana getirmek bir kere inanılmaz bir şey.
Bu kitap derleme olsa bile 9 günde bu kitabı basmak gerçekten oldukça iyi bir performans.
Bu tip kitaplara vatandaşa hizmet etmesi gereken ama neye hizmet ettiğini bilmediğimiz belediyelerin para aktarması tabi ki güzel. Çünkü kitaba yapılan yatırım bir ülke için heralde çok önemlidir. Daha da kesin olan bir şey varsa o da kitaba yapılan yatırımın kitabın yazarı için çok önemli olduğu.
Hem Allah korusun bu milletvekilimiz fakir falansa geçinemez ve ülkemize güzel hizmet edemez. Çünkü fakir olduğu için ülkesini değil kendi geçimini düşünür. O yüzden bu tip kitapları belediyelerimiz satın alarak millet vekilimizin kitap masraflarını vatandaş olarak üstümüze yükler. Böylece vekillerimiz çok daha inanılmaz hizmetler yapar.
Daha da mükemmeli ise kendi destekledikleri parti vekiline bu güzellikleri yapanları taraftar seçmenlerimiz eleştirmez.
Ama kitabın adı adalet, yürüyüşün adı adalet, destek verenler adalet istiyor.
Ben de adalet istiyorum. Ama adalet gelsin istiyorum, girsin istemiyorum.
Milletvekili tabi ki kitap yazabilir.
Veya zaten sahip olduğu yayıncılık şirketi bir derleme ile hızlıca kitabı basabilir.
Ama bir belediye niteliğinin ne olduğunu bilmediğimiz kitapların sponsoru olmamalı.
Milletin parasını bu şekilde kullanamazsınız demiyorum çünkü bal gibi de kullanıyorsunuz ama kullanmasınız iyi olur. Sonuçta pek adil değil gibi.
Bu arada ilgili yürüyüşte 1 trilyon telefon faturası milletimizce ödenen CHP millet vekili de adalet arıyor.
Umarım adalet bu aramayı açmaz.

barış yarkadaş adalet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir